מסלול אופניים – נחל אלכסנדר

מסלול אופניים לקבוצות- נחל אלכסנדר


למה נחל אלכסנדר?
טיול אופניים על נחל אלכסנדר מציע חוית רכיבה שלא כדאי לפספס. תוואי מסלול הרב-גווני בדרגת קושי בינונית מתאים לימי גיבוש, ימי כיף, אבל גם לזוגות שמחפשים בילוי רומנטי בחיק הטבע, במרחק של חצי שעה מהערים הגדולות. האופניים מאפשרות להגיע לפינות חמד יפהפיות שניתן להשקיף מהן על הים ועל הנחל ועוד מקומות אחרים שלא ניתן להגיע אליהן בכלי רכב ממונע. אין ספק שרכיבה על נחל אלסנדר תגרום לכם להרגיש הכי קרוב לטבע. אז אם אתם מחפשים מסלול רכיבה על אופניים שמתאים לכל המשפחה, אבל שיאתגר את כולם, כולל את אבא שראה הכל – נחל אלכסנדר הוא המקום בשבילכם.

תיאור מסלול רכיבה
את מסלול הטיול נתחיל בחניון הנחל, חניון נוח הכולל חנייה רחבה שבה אפשר להחנות את הרכבים שעימם נגיע לטיול. משתתפי הטיול יקבלו אופני שטח מקצועיות המתאימות לכל אחד ואחד עמם וכן יעברו הדרכה על רכיבה נכונה באופן שיעצים את החויה. לאחר שנתארגן נצא מזרחה או מערבה לאורך הנחל.

ניתן לצאת מערבה למסלול משפחתי קצר שמתאים לרוכבים בכל הגילאים, מסלול שברובו נרכב על דרך סלולה לעבר גשר הצבים, שם נוכל לצפות בצב רך השיריון באחד מאזורי המחייה האחרונים שנותרו לזן זה בארץ ובזנים אחרים של חיות שלא תוכלו לראות במקומות אחרים.

כמו כן ניתן לצאת מזרחה לאורך הנחל למסלולים מאתגרים וארוכים יותר המתאימים לרוכבים מנוסים יותר.
את מסלולי הטיול ניתן לסיים בחניון. בנוסף ניתן לסיים באחת מרצועות החוף היפות והמבודדות ביותר לאורך חופי הים התיכון, באזור שפך הנחל לים.

מסלולי הטיול השונים מתאימים לרוכבים חדשים ומנוסים כאחד ומתאימים לרכיבה לאורך כל ימות השנה. לאורך הנחל מומלץ לטייל גם כטיול לילי לאור ירח

החלק המזרחי של הנחל אינו מתאים לרכיבה בימי החורף הגשומים

 נתוני מסלול רכיבה – נחל אלכסנדר
אורך: בין 6 ל 44 קילומטרים
דרגת קושי רכיבה:
קל עד בינוני.
קהל יעד: מתאים לכולם – לקבוצות ניתן לשכור אופניים בתאום מראש
משך רכיבה: שעה-שלוש שעות.
עונה מומלצת: כל השנה. מושלם לטיול לילי
ציוד נדרש: בקבוק מים, כובע וסנדוויץ ו/או חטיף אנרגיה.

נחל אלכסנדר – היסטוריהחל אלכסנדר הקרוי על שמו של המלך אלכסנדר ינאי אשר מלך באזור בתקופת בית שני. תחילתו של הנחל היא בשומרון על יד שכם והוא נשפך לים בחלק הצפוני של חוף בית ינאי. אורכו הכולל הוא  44 קילומטר . נחל אלכסנדר הוא אחד היחידים במישור החוף שמים זורמים בו כל השנה. כמו נחלים רבים בארץ גם נחל אלכסנדר הפך עם השנים לתעלת שפכים. לנחל הוזרמו שפכים ממספר רב של מקורות מאזור השומרון, כמו כן מאזור התעשייה של נתניה ועמק חפר. בשנת 1995 הוקמה המנהלת לשיקום נחל אלכסנדר, שהחלה בשיקום הנחל בצורה אינטנסיבית. פרויקט שיקום הנחל זכה בפרסים מקומיים ובינלאומיים כאחד. ההישג הגדול ביותר של הפרויקט הוא הזכייה במקום הראשון בתחרות הנחשבת ליוקרתית ביותר בעולם בתחום ניהול נחלים ושיקומם-THIESS INTERNATIONAL RIVERPRIZE.

התחרות התקיימה בשנת 2003 באוסטרליה.

 נחל אלכסנדר הינו אחד ממסלולי הרכיבה הפופולאריים ביותר בארץ.לאורך הנחל פזורות פינות מנוחה ומתקני שעשועים לילדים ומספר גדול של אתרי עניין ונקודות תצפית, כגון: גשר הצבים, חורבת סאמרה*,תל אשקף ועוד

חורבת סמארה
הבית ניבנה במאה ה-19 על יד משפחת סמארה שהחזיקה שטחים מרובים באזור. מיקומו האסטרטגי של הבית  שולט על המעבר מהנחל לנמל אבו זבורה שהיה ממוקם במכמורת הסמוכה. השלטון העותמני השתמש במבנה  כבית מכס למעבר סחורות. ב- 1940 רכשה קרן קיימת לישראל את אדמות משפחת סמארה וגם את המבנה. מהמקום יש תצפית מרהיבה על האזור ואף לכיוון הים. באביב על הגבעה יש פריחה מרהיבה בין השאר של כלנית מצוייה ורקפות. למרגלות הגבעה נמצא חניון גדול שהוכשר בצל חורשת עצי אקליפטוס.

גשר הצבים

גשר הצבים קיבל את הכינוי משום שבסביבתו מתקבצים צבים, המכונים צבים רכי שיריון. אוכלוסיית צבים אלו היא הגדולה ביותר בישראל. משקלם של הצבים יכול להגיע עד 50 קילוגרם ואורכו יכול להגיע עד 120 סנטימטרים. בנקודה ישנה מרפסת תצפית מרשימה ממנה ניתן לצפות מקרוב בצב רך השיריון ואף לצלם אותם.

למידע נוסף על השכרת אופניים לקבוצות בנחל אלכסנדר ולפרטים נוספים על המסלול– צרו קשר עוד היום עם GO-RIDE בטלפון: 052-3449095

GO RIDE –  חוויות על אופניים

 

Webdepot::פתרונות אינטרנט

GO RIDE כל הזכויות שמורות ל

A
A
 Photos
A
 Followers
A
 Following